Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

 

 

 

ÜRÜNLERİMİZ

 

 • Ürettiklerinin %90 'ı 25 ülkeye ihracat

 • AC Motor Sürücüleri - Statik Voltaj Regülatörleri - Kesintisiz Güç Kaynakları

 • Güç Kontrol Çözümleri

 • AC Motor Sürücüleri - Yerli Üretim Motor Hız kontrol Cihazları

 • Öğütücüler, yoğurma makinaları, mikserler, konveyörler, extrüderler, pompa ve fanlar

 • Folyo bakır sargı teknolojisi

 • Kompakt Şalter koruma ve By-Pass Düzeni

 • Thyristor Tap Changer

 • Sonsuz Ömür

 • Çok Yüksek Düzeltme Hızı

 • Yüksek Güvenirlilik

 • Distorsiyonsuz Çıkış Gerilimi

 • 5000V/Saniye düzeltme hızı

 • Ortam ve yerine uygun özel tasarım

 • Tıbbi Cihazlar,CNC Makinalar için koruma filtreleri

 • Bankalar ve Benzin İstasyonları için modüler tasarımlar

 • Klima, fan, pompa, Çiller grupları gibi demeraj içeren Endüktif yüklerde

 • Hastane, Otel, Fabrika ve Sanayi tesislerinin Enerji Hattı Girişlerinde

 • Kesintisiz Güç Kaynakları - Trafosuz UPS Teknolojisi

 • Kesintisiz Güç Kaynakları - Giriş İzolasyon Trafosu

 • SNMP ve MODBUS uyumlu haberleşme opsiyonları

 • Statik Bypass - Yük'ün şebekeye kesintisiz aktarılma özelliği

 • 3 faz seçicili, regüleli transfer elemanları

 • 90-260V aralığı çalşabilme

 

İleri Teknoloji Ürünü
Tam Digital Mikroişlemci kontrolü
Thyristor Tap Changer
Zero Transfer/No Distortion
20 milisaniye cevap hızı
Aşırı Yük, Aşırı Gerilim, Düşük Gerilim
Surge,Sag, Spike ve Çıkış Kısa

Devre Koruması
EMI / RFI Gürültü Filtresi
True RMS-Gerçek efektif ölçme düzeni
LCD 4X20 Alfanümerik LCD Ekran

Şifre Kontrollü Kullanıcı Parametre Ayarları
Koşulsuz 2 yıl Garanti

 

 

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sonsuz Ömür...
Datadigital-SVR ,statik voltaj regülatörleri bünyesinde hareketli parça içermeyen statik bir gerilim regülatörüdür. Gerilim regülasyonunu tamamen mikrokontrolör denetiminde digital teknolojiyle milisaniyeler mertebesinde gerçekleştirir. Aşınacak, eskiyecek bakım gerektirecek hiç bir parçası yoktur. Oysa klasik servo motorlu voltaj regülatörlerinde ise motor kollektörleri, degişken trafo firçaları, fırça yatakları gibi mekanik sürtünmeli parçalar hızlı bir aşınma gösterir. Yük altında sürekli çalışmada trafo yüzeyinde ısınma ve aşınmalar hatta voltaj kesintileri meydana gelir.

Yüksek Güvenirlilik...
Datadigital-SVR, Statik Voltaj Regülatörleri tamamen mikrokontrolör denetimli, thyristör kontrollü olup digital teknolojiyle çalışmaktadır. Şebeke voltajının tehlikeli derecede düşük ve yüksek gelmesinde, aşırı akım, aşırı ısı ve çıkış kısa devresi gibi anormal durumlarda kendisini ve beslediği yükü korur. Tüm güçlerde RFI ve EMI filtreleri standart olarak mevcuttur.

 

Çok Yüksek Düzeltme Hızı...
Datadigital-SVR, Statik Voltaj Regülatörleri şebekenin ilk periyodunda gerilimdeki değişimi hissederek, bir periyod (20 milisaniye)de çıkış gerilimini 220V +%2 aralığına sokar. Klasik servo motorlu voltaj regülatörlerinde ise; değişen şebeke voltajının düzeltilmesi bir motor tarafından sürülen fırçaların değişken transformatörün çıkış voltajını ayarlamasıyla sağlanır. Bu aşınma ve hızlı şebeke voltajı değişimlerinde yavaş cevap vermek demektir. Çıkış voltajı düzeltme hızı saniyeler mertebesinde olduğundan beslediği çağdaş elektronik cihazlar için oldukça yavaş sayılmaktadır.

 
Yüksek Kalkış Akımı ...
Datadigital-SVR, Statik Voltaj Regülatörleri ani ve yüksek akımlara dayanıklı yarı iletken elemanlar (thyristör) sayesinde yüksek kalkış akımı gerektiren yüklere çok hızlı cevap vermektedir. Bu yarı iletken elemanlar 20 milisaniye için nominal akımın 10 katına dayanabilmektedir. Oysa servo motorlu voltaj regülatörlerinde ise bir asenkron motorun kalkış demerajında bile, fırçaların kontak noktasında kontak direncinden dolayı çok yüksek sıcaklık meydana gelecek, fırçanın ve transformatörün yüzeyinde tahribata neden olacaktır.
Distorsiyon İçermez ...
Datadigital-SVR, Statik Voltaj regülatörleri, gerilim regülasyonunu static elemanlarla (thyristör) STEP_UP/DOWN yöntemiyle ZERO TRANSFER mantığı içinde gerçekleştirmektedir. Akım transferi sıfır geçişlidir. Dolayısıyla harmonik içermez

 

Koruma Fonksiyonları

 

Aşırı gerilim-düşük gerilim Koruması ;

Cihaz'a bağlı alıcılara giden, en yüksek ve en düşük gerilim değerlerini sınırlar.Kullanıcı bu değerleri ve değerlerin aşımı durumunda alıcılara giden gerilimi kesme zamanını ön panel üzerinden ayarlayarak kontrol edebilir.

 

Aşırı akım - çıkış kısa devre Koruması ;

 
Kurgulanan cihaz gücünün çekeceği nominal akımların, set edilen akım tolerans değerlerinin üstünde olması, akım ve zaman grafiklerinin aşılması ve akımın yükselme hızının tablo değerlerindeki farkı sorgulanarak koruma sağlanır.

SAG-SURGE Koruması ;

Şebekede, mikrosaniye mertebesinde oluşan ani çökme, yükselme ve binlerce voltluk sıçramalara karşı alıcıları koruyan'' etkili koruma devresi ''dir. Etkili Koruma devresi genelde hem simetrik hem de asimetrik gerilim dalları biçiminde çalışır.Yani hatlar arası ve hatlar arasından toprağa....
Etkili koruma devresi ; hızlı tepki gösteren supressör diyotlardan oluşan üç kademeli koruma devresi, varistörlerle orta koruma kademesi ve güçlü gazlı aşırı gerilim ileticileri ile kaba koruma olarak desteklenirler.Koruma aşamaları birbirinden ohmik dirençlerle ayrılmıştır. Bu, aşırı gerilimlerin baskılanarak sınırlandırılması ve darbe akımların saptırılması gerektiğinde koruma devresinde gücün en uygun biçimde dağılmasını sağlar. Böylece alıcılara şebekeden aşırı gerilim binmesi mümkün olmayacak biçimde etkili koruma sağlanmış olur.

Kompakt Şalterli Koruma

Regülatör panel üzerinden açma / kapama özelliğine sahiptir.Aşırı Akım ,Aşırı gerilim,düşük gerilim ve çıkış kısa devresi gibi durumlarda cihaz elektronik olarak koruma altına alınır ve çıkış kesilir.Ayrıca Mekanik ayraç olarak Kompakt Şalter açtırılarak extra güvenlik sağlanmış olur.

 

''BoosterTransformer'' Uygulaması

500kVA ve 500kVA üstü tüm güçlerde uygulanmaktadır. Harmonik Eliminasyon özelliği yanısıra yük akımının %20'i kadarının yarı iletken üzerinden geçirilmesi, düşük maliyet ve sistemin güvenirliliğinin artmasına olanak sağlamaktadır.
 

 

LCD ön panel

Ön panelde bulunan mimik diyagram sayesinde ilk bakışta cihazın çalışma durumu hakkında bilgi edinilebilir.Farklı dil seçenekleri barındıran LCD display sayesinde cihazın giriş ve çıkış değerleri ( gerilim, akım, frekans ) okunabilmekte ve kalibre edilebilmektedir. Giriş gerilimi alt ve üst seviyeleri regüleli çıkış gerilimi alt ve üst seviyeleri,çıkış gerilimi koruma alt ve üst seviyeleri,aşırı düşük ve aşırı yüksek gerilim kesme zamanları, gerilim kalibrasyonu için negatif ve pozitif polarite ayarları şifre kontrolüyle kullanıcıya sunulan parametrelerdir.Regülatörler hakkında detaylı bilgi için www.adataelektronik.com adresini ziyaret ediniz.

 
 

DATADIGITAL-SVR, 1 Fazlı Statik Voltaj Regülatörleri .....